Joga w czasie pandemii.


Nowy rok właśnie nadszedł, jednak pandemia COVID-19 w dalszym ciągu nie chce odpuścić i dać nam trochę wytchnienia. W związku z nowymi ograniczeniami (od 28.12.2021 – 17.01.2021), które nie są do końca jasne jeśli chodzi o możliwość prowadzenia zajęć w formie stacjonarnej, część szkół pozostaje zamknięta lub przeszła na prowadzenie zajęć online.

Rozwiązanie idealne?

Dla części osób praktykujących takie rozwiązanie jest odpowiednie. Nie trzeba jechać do szkoły, można praktykować w zaciszu własnego domu z ulubionym nauczycielem online lub z gotowego filmu, i oczywiście przede wszystkim zachowują dystans społeczny który jest w obecnej chwili konieczny – czysta oszczędność czasu, bezpieczeństwo  oraz bardzo często…  oszczędność finansowa.

Pozostałym osobom brakuję klimatu i atmosfery szkoły, kontaktu z nauczycielem oraz… bacznego oka i korekt, które są szczególnie potrzebne na początku naszej przygody z jogą. 

Gdzie szukać zajęć?


Internet jest pełen gotowych video z różnymi praktykami, o różnej długości, zarówno dla osób początkujących oraz bardziej zaawansowanych. Wiele szkół jogi poszerzyło również swoje usługi o zajęcia online live z nauczycielami z danej szkoły. Kolejną opcją są zajęcia indywidualne Online – najlepiej zapytać swojego ulubionego nauczyciela czy ma taką możliwość 🙂 (ja mam!).


Dla osób nieco bardziej zaawansowanych – spróbuj praktykować zupełnie samodzielnie. Próbując przypomnieć sobie praktykę z zajęć, albo po prostu płynąc zgodnie z własnym ciałem. Jeśli praktykujesz już od jakiegoś czasu albo przygotowujesz się do rozpoczęcia kursu nauczycielskiego ( o kursach wkrótce) tym bardziej polecam spróbować 🙂 

Problem dla osób początkujących. 

Joga online jest świetnym rozwiązaniem w czasie pandemii. W tych trudnych chwilach, gdy musimy zostać w domu nie powinniśmy rezygnować z ruchu – pojawia się jedno ale!

Co z osobami początkującymi, które jeszcze nie poznały wszystkich asan ani nie mają mocno rozwiniętego czucia własnego ciała. Aby nie zrobić sobie krzywdy i jak najwięcej wynieść z praktyki jogi potrzebny jest nauczyciel i jego spojrzenie na nasze ciało i ewentualne skorygowanie i modyfikacja poszczególnych asan – wedle potrzeb. 

Ok, Ok… ale jak? 


Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę ze światem jogi i czujesz potrzebę zweryfikowania czy asany które wykonujesz co przez Ciebie wykonywane w sposób bezpieczny dla Twojego ciała – napisz do mnie przez zakładkę kontakt wpisując hasło konsultacja. Specjalnie dla Ciebie przygotowałam konsultację 20-30 minutowe, aby pomóc Ci na początku Twojej drogi. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: